PROČ TUHÁ MÝDLA?

31.03.2021

Jaké používáte ve Vaší domácnosti mýdlo? Tuhé čí tekuté? Podle čeho si jej vybíráte? Máte svoje oblíbené, nebo stále rádi objevujete něco nového? Zajímá Vás složení? Vůně? Preferujete spíše mýdla z recyklovatelného obalu, nebo ty designové? V našem článku Vám ukážeme, že tuhá mýdla mají spoustu výhod a přitom mohou i dobře vypadat.

PROČ TUHÉ MÝDLO?

♥️ NĚKOLIK DŮVODŮ PROČ POUŽÍVAT PŘÍRODNÍ MÝDLA ♥️
- Přírodní mýdla mají spousty výhod. Podívejme se na ty nejdůležitější z nich  Ochraňují a vyživují pokožku
Pokožka má pH 5, 5. Většina běžných tekutých mýdel se snaží dosáhnout právě pH pokožky. Ovšem tuhá mýdla se pohybují svým pH v rozmezí většinou od 7 do 9 pH tím mají na pokožku lepší ochranný vliv, než mýdla tekutá.
Po umytí přírodním mýdlem si můžete všimnout efektu tzv. namazané pokožky, kdy Vám zůstávají kapky vody na kůži, jako kdybyste před koupelí použili krém. Navíc do tuhého mýdla se dají velmi dobře zapracovat speciální ingredience, které napomáhají k výživě a regeneraci kůže.
 Nezatěžují životní prostředí 
Když užívám slovo přírodní, tak z toho jasně vyplývá, že s těmito mýdly se nemusíte obávat umýt i v potůčku, protože v nich není nic, co by mohlo uškodit vám a ani naší přírodě 🌱
 Skvělé mycí schopnosti 
I když máte po umytí přírodním mýdlem pocit, jako kdybyste se namazali krémem, tak to nezmenšuje jeho mycí schopnosti, spíše naopak. Navíc přírodní mýdla poměrně dobře dokáží dostat z rukou pach po krájení cibule, nebo česneku.
Vydrží déle 
Nepopsatelná je i výdrž mýdel. Oproti tekutým mýdlům vydrží mnohonásobně déle, takže s nimi i ušetříte. U olejových mýdel většinou platí, že čím starší, tím tužší a tím déle vydrží.
 Estetický kousek 
Dnes už se málo kdy vidí v koupelně mýdlo a s ním i mýdlenka, ale je to škoda, protože je to i překrásný doplněk každé koupelny. Navíc to velmi mile zaujme většinu návštěvníků.
Spousta lidí má kůži narušenou a je buď suchá, nebo se naopak příliš mastí atd. Přírodní mýdla vrací kůži její původní vlastnosti. Je dobré si vybírat podle složení, tak aby bylo mýdlo co nejvýživnější právě pro vaši pokožku ♥️